1P w Muzeum Historii Komputerów

 1P w Muzeum Historii Komputerów

27 marca uczniowie klasy 1P w towarzystwie p. Iwony Gierszal i p. Katarzyny Bierkowskiej uczestniczyli w wycieczce do jedynego w swoim rodzaju muzeum, a mianowicie Muzeum Historii Komputerów i Informatyki. Podczas zwiedzania mieliśmy okazję obejrzeć unikalne komputery, posłuchać o działaniu Odry 1305, Mery-Elzab czy też bliższych naszemu stuleciu Atari i Commodore. Nasz wykładowca opowiadał nam o twórcach komputerów i przypomniał, że ich rozwój jest w rzeczywistości bardzo ściśle powiązany z podstawowymi badaniami w matematyce, w szczególności z logiką i algorytmami.

Przez tysiące lat od abakusa poprzez mechaniczne krosno czy maszynę różnicową Charlesa Babbaga dochodzimy do współczesnych komputerów i serwerów, które znamy z dnia dzisiejszego. Wystawa to ponad 300 eksponatów z 5000 kolekcji zbiorów muzeum. Każdy miłośnik komputerów znajdzie coś tu dla siebie. Poniżej fotorelacja z naszej wycieczki. Serdecznie zapraszamy do udziału w zwiedzaniu tego muzeum.

Powiązane wpisy