Skup kultury 2024

 Skup kultury 2024

#SkupKultury2024 – nasza szkoła jest miejscem zbiorki

Termin: do 30 maja w godzinach 6.00- 21.00

Zbiórka opiera się na idei wolnego obiegu dóbr kultury takich jak: książki, komiksy, płyty winylowe, płyty CD, filmy DVD, kasety, gry na PC i konsole, gry planszowe, a także rękodzieło. To największy charytatywny kiermasz kulturalny w regionie. Całkowity dochód z imprezy wspiera niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia Daj im drugie życie i podziel się dobrem!

Prosimy o przekazywanie darów, które nie są wybrakowane. Nie zbieramy nieaktualnych: map samochodowych, poradników, podręczników, przewodników turystycznych, książek kucharskich i encyklopedii.

Skup Kultury to nie jest zwykły bookcrossing – to największy charytatywny kiermasz kulturalny w regionie. Całkowity dochód z imprezy wspiera niepełnosprawnych podopiecznych stowarzyszenia.

Skup kultury to również cykliczne wydarzenie mające na celu promocję czytelnictwa i aktywnej postawy społecznej polegającej na współtworzeniu wydarzeń kulturalnych w regionie, a także uwrażliwienie mieszkańców Gliwic na potrzeby osób niepełnosprawnych.

Akcja jest organizowana przez Stowarzyszenie „Cała Naprzód” z siedzibą w Gliwicach. Zbiórka darów rzeczowych jest zgłoszona do MSWIA pod numerem 2022/20/OR.

10 Wielki Finał Skupu Kultury, odbędzie się 16 czerwca w Alei Przyjaźni w Gliwicach. Już dziś zapraszamy do udziału, podziel się dobrem

Opiekun SKW w ZSŁ

Powiązane wpisy