Tyle książek, a tak mało życia

 Tyle książek, a tak mało życia

Biblioteka naszej szkoły otrzymała dofinansowanie w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Wsparcie to umożliwi znaczne wzbogacenie księgozbioru biblioteki i uatrakcyjni jej ofertę. Pragnąc spełnić  Wasze oczekiwania, postanowiliśmy zakupić pozycje, które są zgodne z Waszymi  zainteresowaniami. Aby to zrobić,  w najbliższym czasie zwrócimy się z prośbą o pomoc w zaplanowaniu zakupów. Za pomocą dziennika elektronicznego – Librus, zostanie przesłana krótka ankieta, w której będziecie poproszeni o wskazanie tytułów, które chcielibyście, aby znalazły się w  naszych zbiorach.

Jak mówił Umberto Eco: „Kto czyta książki, żyje podwójnie”. Czytajmy więc i żyjmy!

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2015-2020  ( NPRCz.) – co to takiego?

Priorytet 3: Rozwijanie zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakupu nowości wydawniczych 

Wieloletni Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa jest skierowany do bibliotek szkolnych i pedagogicznych. Jest programem rządowym. Ma on na celu wspieranie w latach 2015-2020 organów prowadzących szkoły oraz biblioteki pedagogiczne w zakresie rozwijania zainteresowań uczniów przez promocję  i wspieranie czytelnictwa dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości literackich i wydawniczych. Zamierzeniem  Programu jest poprawa stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmocnienie roli bibliotek, jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Zapraszamy do zapoznania się z materiałami na temat wpływu czytania na
rozwój dzieci i młodzieży:

Zakupiliśmy już część książek z realizowanego u nas Narodowego Programu
Rozwoju Czytelnictwa. Poniżej prezentujemy listę. Zapraszamy! Jest w czym
wybierać!

Strona internetowa biblioteki: https://biblioteka.zsl.gliwice.pl/

Dyrekcja  ZSŁ w Gliwicach

Powiązane wpisy