XX edycja Regionalnej Sesji Matematycznej

 XX edycja Regionalnej Sesji Matematycznej

Dnia 21 marca 2024 roku uczniowie klasy 2p pod opieką nauczycieli matematyki brali udział XX edycji Regionalnej Sesji Matematycznej pod hasłem “Matematyczne podróże” z okazji Międzynarodowego Dnia Liczby PI.

Sesja popularnonaukowa miała miejsce w budynku Akademii Śląskiej w Katowicach. W programie: wykłady pracowników naukowych śląskich uczelni, referaty uczniowskie oraz koncert muzyczny zespołu DE Mistake. Konferencja była okazją do spotkania z innymi pasjonatami matematyki oraz poszerzenia wiadomości z zakresu zastosowania matematyki w różnych dziedzinach nauki.

Informacja o sesji i fotorelacja na stronie II LO im. Marii Konopnickiej w Katowicach – organizatora Sesji Matematycznej: 

http://www.nasza-szkola.pl/xx-regionalna-sesja-matematyczna-2/

Powiązane wpisy