Panowie biorą sprawę w swoje ręce! Movember 2022

 Panowie biorą sprawę w swoje ręce! Movember 2022

Co roku w listopadzie nasza szkoła włącza się w międzynarodową kampanię Movember. Jej celem jest podniesienie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych mężczyzn, przede wszystkim raka jąder i raka prostaty. Nagłaśniając problem, zmieniamy oblicze męskiego zdrowia.

W klasach na lekcjach wychowawczych zostały przeprowadzone prelekcje oraz pokazano filmy i spoty, które poruszają ten problem. Męska część naszej szkolnej społeczności nauczyła się między innymi, na co zwracać uwagę dbając o swoje zdrowie, a także poznała wskazówki jak badać się samemu.

Akcji towarzyszył także konkurs organizowany przez Samorząd Uczniowski. Polegał on na zapuszczeniu jak najdłuższego, najgęstszego wąsa, który przecież jest atrybutem prawdziwego mężczyzny. Zdecydowanym zwycięzcą w tym roku okazał się Marek Wende z klasy 4 LG! Luźna i zabawna forma kampanii sprzyja podejmowaniu trudnych i ważnych tematów. Efekty przedsięwzięcia można zobaczyć w galerii – zapraszamy.

Powiązane wpisy