Drezno – “Florencja nad Łabą”

 Drezno – “Florencja nad Łabą”

Pałac Zwingera a w nim Galeria Malarstwa, zbiory porcelany i Salon Matematyczno-Fizyczny; Opera Sempera, Zamek rezydencyjny, Frauenkirche, Fürstenzug – saski “pochód książęcy” to tylko niektóre zabytki stolicy kraju związkowego Saksonii – Drezna, które zwiedziliśmy w pierwszym dniu wycieczki.

Rezerwat Skalny Bastei z mostem skalnym zaliczanym do najpiękniejszych punktów widokowych Europy gdzie z tarasów widokowych podziwialiśmy piękne widoki Szwajcarii Saksońskiej oraz Twierdza Königstein – jedna z najcenniejszych architektonicznie i historycznie twierdz górskich w Europie były naszym celem podróży drugiego dnia wycieczki.

Na koniec naszej przygody po wschodnich Niemczech było piękne miasto Görlitz, które udostępniło swoje uroki jako sceneria do wielu znanych filmów a także wspinaczka na Landeskrone – wygasły wulkan. Z jego szczytu mogliśmy podziwiać panoramę miasta, jezioro Berzdorfer See oraz Góry Żytawskie, Izerskie a nawet Karkonosze.

W czasie zwiedzania mieliśmy okazję zasmakować Bratwurst i Currywurst oraz musztardy z Budziszyna. Poznaliśmy kilka ciekawostek z życia średniowiecznego kata i słowiańskiej grupy etnicznej Serbołużyczan.

Dobrym humorom wtórowała piękna pogoda. Zapraszamy na fotorelację!

Powiązane wpisy