Pomimo ferii zimowych, Samorząd Szkolny nie zapomniał o obchodach walentynkowych! Co prawda święto obchodziliśmy z poślizgiem, ale za to uczestniczyło w nim wielu uczniów ZSŁ. Postanowiliśmy zorganizować imprezę jako dzień wzajemnej życzliwości w opozycji do wszechobecnego „hejtu”, agresji i „mowy nienawiści”.

Dlatego akcja przyjęła formę poczty walentynkowej pełnej ciepłych słów, które nawzajem do siebie pisaliśmy. Niestety, znaleźliśmy kilka liścików wątpliwej treści, co świadczy o tym, że hejterzy są wśród nas nie tylko w cyberprzestrzeni. Całe szczęście zdecydowana większość tekstów była sympatyczna, ciepła, żartobliwa. Pamiętajmy jednak, że jak udowadnia w jednym ze swych badań psycholog Roy F. Baumeister, każde negatywne doświadczenie odbieramy 5 razy mocniej niż pozytywne, stąd np. utratę 100 zł przeżyjemy znacznie silniej niż wygranie takiej samej sumy. Dlatego każdy przykład hejtu boli długo… Nawet, jeśli jest to tylko wierszyk z okazji walentynek.

W przedsięwzięcie zaangażowały się całe klasy, doceniając swych wychowawców, nauczyciele, okazując uczniom swą sympatię oraz sama młodzież, która jak się okazało, nieźle się przy tym bawiła. Jak wieść gminna niesie, nawet Pan Dyrektor otrzymał walentynkę w kształcie żółtego serducha!

Podobne Posty