To już kolejne spotkanie klas II b i II c liceum oraz wychowawców i zarazem koordynatorów projektu – pani Ewy Grynickiej i pana Przemysława Słowika – ze studentami – obcokrajowcami i Profesorami Uniwersytetu Śląskiego w ramach porozumienia o współpracy.

Tym razem odwiedziliśmy mury uczelni jako zaproszeni goście, ale też gospodarze projektu zaplanowanego na 14 grudnia. Młodzież przygotowała prezentacje na temat historii Polski, pielęgnowanych w Polsce zwyczajów, tradycji Bożego Narodzenia. Studenci wysłuchali opowieści o Śląsku w tutejszej gwarze, zaśpiewali kolędę przy akompaniamencie trąbki oraz poczęstowali się piernikami upieczonymi na tę okazję przez uczennice. Mogli też podziwiać dawne polskie stroje, w które przebrani byli przedstawiciele klas II b i II c.

Cały “spektakl” był bardzo udany, a o zainteresowaniu gości naszego wystąpienia niech świadczą zamieszczone zdjęcia.

Zobacz relację zdjęciową na Facebooku

Podobne Posty