W sobotę 25 listopada 2017 r. nasza szkoła hucznie świętowała swoje 70 – lecie! Z tej okazji w jej mury powróciło kilka pokoleń absolwentów, aby spotkać się z kolegami z lat szkolnych i ulubionymi nauczycielami. Z radością oklaskiwali program artystyczny przygotowany przez uczniów, wielką przyjemność sprawiło im zwiedzanie szkoły oraz przeglądanie starych gazetek szkolnych, zdjęć i kronik.

Warto podkreślić, że wielu spośród absolwentów ZSŁ zajmuje dziś ważne stanowiska w administracji rządowej, w świecie gospodarki, nauki, kultury i sztuki. Są wśród nich politycy, naukowcy, lekarze, nauczyciele i księża. Na uroczystości swoje szkolne lata z uśmiechem wspominał m.in. wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz członek Rady Miejskiej w Gliwicach Paweł Wróblewski, który jednocześnie w imieniu Prezydenta Miasta Gliwice Zygmunta Frankiewicza odczytał list gratulacyjny. Do życzeń gratulacyjnych dołączył się również dr inż. Paweł Kostka, prodziekan ds. studenckich Wydziału Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej

Zapraszamy do oglądania relacji filmowej i zdjęć z tego ważnego wydarzenia!

Zobacz relację zdjęciową na Facebooku

A tak o nas mówiły i pisały media:

TV Imperium | YouTube | YouTube | YouTube | Radio Katowice | Radio CCM | TVS | Info Gliwice | Gliwice.eu

Informujemy również, że w najbliższym czasie ukaże się artykuł w Nowinach Gliwickich (6.12.2017r.)

Podobne Posty