Akcja “Pola Nadziei” Hospicjum Miłosierdzia Bożego

 Akcja “Pola Nadziei” Hospicjum Miłosierdzia Bożego

Uczniowie naszej szkoły po raz kolejny wzięli udział  w akcji “Pola Nadziei” organizowanej przez Hospicjum Miłosierdzia Bożego.

Pola Nadziei to kampania, która promuje niesienie bezinteresownej pomocy podopiecznym hospicjum oraz ich rodzinom. To międzynarodowy program realizowany wyłącznie przez hospicja, polegający na sadzeniu jesienią żonkili – symboli nadziei. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną – są rozdawane w ulicznych kwestach, a pozyskane w ten sposób fundusze pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum. Celem kampanii jest edukacja i uwrażliwienie społeczeństwa na los osób terminalnie chorych.

Nasza szkoła otrzymała cebulki żonkili, które zostaną posadzone na terenie szkoły i wiosną przepięknie zakwitną.

Powiązane wpisy