20 listopada o 17.00 w Willi Caro odbyło się ważne dla tożsamości młodego Europejczyka spotkanie. Uczestniczyło w nim 15 uczniów z ZSŁ. Rozpoczęło się od wyemitowania filmu dokumentalnego dotyczącego historii życia Zofii Posmysz – więźniarki Auschwitz i Ravensbrück, pisarki i poetki. W trakcie pobytu w piekle na ziemi, kobieta była więźniarką funkcyjną – szrajberką kierującą kancelarią żeńskiego obozu. Po wstrząsającym filmie odbyła się dyskusja na temat pamięci oraz wspólnej historii polsko – niemieckiej. Spotkanie odbyło się w ramach projektu unijnego pod patronatem Domu Współpracy Polsko – Niemieckiej, stąd też na koniec eventu odbyła się nie tylko uczta duchowa, ale także dosłowna (torty, ciasta, kanapki – się działo).

Zachęcamy do kolejnych udziałów w spotkaniach z kulturą. Każdy, kto jest zainteresowany, zapraszamy do A7!

Podobne Posty