W piątek 1 lutego 2019 odbył się tradycyjny już szkolny konkurs pt. „Karnawałowy szał językowy” zorganizowany w tym roku przez Samorząd Szkolny. Śmiałków, chętnych do zmierzenia się z arcytrudnym dyktandem, było tak wielu, że trzeba było dwóch sal, aby wszystkich pomieścić. I co tu kryć, w końcu tekst pt. „Nie odparta przez organizm szarża wirusów” był bardzo na czasie, bo połowa z nas kichała, chrząkała i kaszlała. Reprezentanci Samorządu Szkolnego z wielkim zaangażowaniem i wdziękiem czytali tekst dyktanda, pięknie akcentując takie słowa jak: krwiożerczy, czwórnasób czy żgaj. W tym roku w konkursie wzięła udział rekordowa ilość uczniów, bo aż 42! Poziom przedsięwzięcia jest też z roku na rok coraz lepszy – uczeń, który zajął pierwsze miejsce, popełnił jedynie 3 błędy ortograficzne! Na wszystkich zmęczonych ogromnym wysiłkiem intelektualnym czekała słodka przekąska, czyli nasze ulubione pączki z lukrem – w końcu jak karnawał to na bogato! A raczej na tłusto…😊.

Wielcy wygrani: Łukasz Kowalczyk z 2 b, Dawid Kaszuba z klasy 2b, Łukasz Staroń z 3 I (nagrodę w zastępstwie odebrał Kamil Klejba😊)

Gratulujemy!

Zobacz album na Facebooku

Podobne Posty