Wojewódzki konkurs historyczny Klasówka Powstańcza

 Wojewódzki konkurs historyczny Klasówka Powstańcza

Klasówka Powstańcza jest cyklicznym konkursem historycznym upamiętniającym kolejne rocznice wybuchu Powstań Śląskich. W dniu 27.04.2022 r. odbyła się siódma edycja konkursu, drugi raz według formuły online .Uczestniczyło w nim 30 uczniów naszej szkoły z klas: 1 L , 2EE , 3 EE, 3A, 3L

Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskał Kamil Dziendzioł – klasa 2 EE. W związku ze 100-leciem przyłączenia części Górnego Śląska do Polski motywami w roku szkolnym 2021/2022 , które były najistotniejsze, to zagadnienia i wydarzenia, które miały miejsce na Górnym Śląsku w 1922 roku.

Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Pamięci Narodowej O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytut Śląski w Opolu, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Historyczne.

Powiązane wpisy