Wojewódzki konkurs historyczny Klasówka Powstańcza

 Wojewódzki konkurs historyczny Klasówka Powstańcza

Klasówka Powstańcza jest cyklicznym konkursem historycznym upamiętniającym kolejne rocznice wybuchu Powstań Śląskich. 20.05.2021 r. odbyła się szósta edycja konkursu, który odbył się według formuły online.

Uczestniczyło w nim 22 uczniów naszej szkoły z klas: 1EE, 2L, 2 EE, 3B,

Najlepszy wynik z naszej szkoły uzyskała Żaneta Zwiernik – klasa 2 L. W związku ze 100-leciem III Powstania Śląskiego i plebiscytu górnośląskiego z 20 marca 1921 roku motywami w roku szkolnym 2020/2021 były najistotniejsze zagadnienia i wydarzenia, które miały miejsce na Górnym Śląsku w 1921 roku.

Organizatorami konkursu są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, Instytut Pamięci Narodowej O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Instytut Śląski w Opolu, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach, Górnośląskie Towarzystwo Historyczne.

Powiązane wpisy