V edycja konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy

 V edycja konkursu na najpiękniejszy kalendarz adwentowy

Advent und Weihnachten sind wieder da!!! Już po raz kolejny odbył się nasz międzyszkolny konkurs “Der schönste Adventskalender” (Najpiękniejszy Kalendarz Adwentowy) dla klas 6-8 SP. Konkurs nawiązywał do zwyczajów adwentowych w krajach niemieckojęzycznych. Jednym z nich, obok wieńca adwentowego czy jarmarków bożonarodzeniowych, jest kalendarz adwentowy, który służy do odliczania dni pozostałych do Bożego Narodzenia. Codziennie otwierane jest jedno z 24 okienek, w których ukryte są słodycze, małe zabawki lub inne niespodzianki.

Celem konkursu było motywowanie uczniów do podnoszenia umiejętności językowych jak i plastycznych, zainteresowanie ich kulturą państw niemieckiego obszaru językowego, poznanie oraz wzbogacenie słownictwa z zakresu Świąt Bożego Narodzenia, jak również kształtowanie postawy tolerancji i akceptacji wobec innych narodów, ich kultury i języka.

Zadaniem uczniów było w wykonanie kalendarzy zawierających słówka w języku niemieckim z zakresu Świąt Bożego Narodzenia. Przy tworzeniu kalendarzy uczniowie wykazali się dużą pomysłowością, kreatywnością i zaangażowaniem.

Jury oceniało prace pod kątem oceniało prace pod kątem estetyki, twórczej pomysłowości, ilości poświęconej pracy oraz zgodności z tematem. Wybór laureatów okazał się bardzo trudny, gdyż wiele prac budziło zachwyt i podziw swoją starannością wykonania oraz pomysłowością.

Prace można oglądać na pokonkursowej wystawie w atrium szkoły.

Powiązane wpisy