Tauron dla uczniów ZSŁ

 Tauron dla uczniów ZSŁ

W tym semestrze nasi uczniowie mieli niepowtarzalną okazję uczestniczyć w  trzech szkoleniach zorganizowanych przez współpracujące ze szkołą przedsiębiorstwo TAURON Dystrybucja S.A.

Najwięcej skorzystali elektrycy z klasy 5E. Najpierw brali udział w warsztacie: „Absolwent na rynku pracy” poprowadzonym przez panią Joannę Łucką – Specjalistę ds. Personalnych. Celem było przygotowanie młodych ludzi do wyzwań związanych z wejściem na rynek pracy. Uczestnicy poznali najnowsze trendy na rynku pracy, dowiedzieli się, jak przygotować profesjonalne CV oraz jak skutecznie przejść przez rozmowę kwalifikacyjną.

Kolejnym spotkaniem z TAURON, w którym uczestniczyli maturzyści oraz elektrycy z  klasy 3B  była prelekcja „Elektromonter na pokładzie TAURON Dystrybucja S.A.” Tu uczniowie mieli dodatkowo możliwość wysłuchania i porozmawiania z młodymi pracownikami, którzy podzielili się z naszymi „prawie już absolwentami”  doświadczeniami z początków swojej pracy. Nasza młodzież miała doskonałą okazję, aby przemyśleć swoją przyszłość zawodową oraz możliwości dalszego rozwoju po ukończeniu szkoły.

Tymczasem  uczniowie klasy 1E, którzy dopiero rozpoczęli  przygodę z nauką zawodu mieli w tym semestrze możliwość pierwszego spotkania z TAURON na prelekcji “Poznajmy się”.

Bardzo dziękujemy pani Łuckiej i całemu zespołowi TAURON!

Powiązane wpisy