Szkolny konkurs historyczny Powrót Górnego Śląska do Polski

 Szkolny konkurs historyczny Powrót Górnego Śląska do Polski

Pięćdziesięciu czterech uczniów naszej szkoły z klas: 3L, 3LG, 3EE, 2EE, 1A i 1 L wzięło udział w szkolnym konkursie historycznym – Powrót Górnego Śląska do Polski. Konkurs został zorganizowany w ramach upamiętnienia 100 rocznicy powrotu części Górnego Śląska do państwa polskiego.

Czołowe miejsca zajęli:

  1. Justyna Czykieta, Agata Szydło – 3L
  2. Dominik Gralla, Maciej Kmiecik – 3L
  3. Ewelina Wilimowska – 3L

Celem konkursu było podtrzymanie i rozszerzanie u młodzieży pamięci o powstaniach śląskich, plebiscycie i powrocie części Górnego Śląska do Polski; wzmacnianie szacunku i przywiązania do tradycji własnego narodu i „małej ojczyzny”, ich osiągnięć, kultury i ludzi.

Powiązane wpisy