Wyniki wyszukiwania dla: tauron

Tauron – bieżące oferty pracy

Na stronie internetowej https://www.tauron.pl/tauron/o-tauronie/kariera/oferty-pracy dostępne są na bieżąco oferty pracy – osoby zainteresowane zachęcamy do zgłaszania się! Aktualne oferty: 1.     Elektromonter Sieci WN Gliwice 2.     Elektromonter Sieci WN Tychy 3.     Elektromonter Sieci WN Chorzów 4.     Elektromonter Sieci SN i nN Jastrzębie-Zdrój 5.     Elektromonter Sieci SN i nN Rybnik lub RacibórzCzytaj wiecej

ZSŁ + Tauron = Twoja Przyszłość

27 kwietnia 2018, w siedzibie Urzędu Wojewódzkiego, Dyrektor Krzysztof Szczęśniak w towarzystwie Wojewody, ministra Grzegorza Tobiszewskiego oraz prezesa Tauronu, Filipa Grzegorczyka, podpisali list intencyjny ws. utworzenia w Zespole Szkół Łączności klasy pod patronatem Tauron. Jest to ogromna szansa dla naszej młodzieży na rozwój oraz zdobycie dodatkowych umiejetnosci w praktyce. Uczniowie uczęszczający do tej klasy o profilu elektryk będą mieli możliwość dodatkowo: – otrzymać stypendia naukowe – odbywać […]Czytaj wiecej

Bliżej energetyki

W dniu 14 kwietnia 2026 klasa 4E brała udział w spotkaniu „Bliżej energetyki” zorganizowanym przez TAURON DYSTRYBUCJA S.A. Wydarzenie poświęcone było innowacjom, nowoczesnym technologiom i sztucznej inteligencji,które decydują o kierunkach rozwoju TAURON DYSTRYBUCJI i kształtują przyszłość energetyki.Czytaj wiecej

Warsztaty: “Absolwent na rynku pracy”

W środę 11 marca odbyły się w naszej szkole warsztaty zatytułowane „Absolwent na rynku pracy”, w których uczestniczyli uczniowie klasy 5E. Zajęcia poprowadziła Pani Joanna Śliwińska, starszy specjalista ds. personalnych w przedsiębiorstwie Tauron. Warsztaty były doskonałą okazją do tego, aby w praktyczny sposób przygotować uczniów do stawiania pierwszych kroków na rynku pracy. Podczas spotkania młodzież dowiedziała się, jak poprawnie napisać profesjonalne CV, które w przejrzysty i atrakcyjny sposób […]Czytaj wiecej

Konkursy elektryczne w ZSŁ

Dnia 25 maja i 1 czerwca 2023 w Zespole Szkół Łączności odbyły się dwa konkursy na najlepszy projekt elektryczny i elektroniczny dla klas pierwszych: 1E o specjalności technik elektryk i 1K o specjalności technik elektronik. Założeniem konkursów było wykazanie się kreatywnością. Uczniowie mieli wykonać urządzenie elektryczne lub elektroniczne bazując na materiałach z odzysku. W pierwszym konkursie, który odbył się 25 maja, nagrody za pierwsze miejsce ufundowała firma […]Czytaj wiecej

Warsztaty dla elektryków: Eksploatacja sieci elektroenergetycznej średnich napięć

3 kwietnia w naszej szkole w ramach współpracy z firma Tauron Dystrybucja odbyły się kolejne warsztaty dla elektryków. pt „Eksploatacja sieci elektroenergetycznej średnich napięć”, który został  przeprowadzony przez Pana Łukasza Gruszczyńskiego.  Nasi uczniowie dowiedzieli się jak instaluje się powyższe sieci, jakie napięcie jest przesyłane przez nie. Prelegent wyświetlił nam prezentację, przywiózł okablowanie stosowane w tych sieciach. Odpowiadał także na pytania, które nas nurtowały.Czytaj wiecej

Wyniki konkursu: “Układy sterowania przekaźnikowo-stycznikowe”

13 kwietnia w naszej szkole klasy 3 i 4 objęte patronatem Tauron Dystrybucja  brały udział w konkursie: “Układy sterowania przekaźnikowo-stycznikowe” Poziom konkursu był na bardzo wysokim poziomie. Zawodnicy biorący udział wykazywali się doskonałą wiedzą z zakresu elektryki, układów sterujących. Komisja w składzie Pani Angelika Polak – przedstawiciel Tauron Dystrybucja, Pan Marek Konowalik wyłonili pierwszą trójkę laureatów konkursu w składzie: 1. Kamil Dziendzioł, […]Czytaj wiecej

Z energią do nauki

29 kwietnia br. uczniowie mieli przyjemność wzięcia udziału w wykładzie o “bezpieczeństwie w pracy w elektroenergetyce”. Wykład przeprowadził Adam Słowiński – Specjalista ds. BHP, przedstawiciel firmy TAURON Dystrybucja S.A. Oddział w Gliwicach, która jest patronem naszej Szkoły. Podczas dwugodzinnego wykładu uczniowie dowiedzieli się o podstawach prawnych BHP w Polsce, czyli jak odnaleźć się w gąszczu przepisów; na czym polega praca w BHP oraz o podstawowych obowiązkach pracownika w zakresie BHP i Czytaj wiecej

Konkurs “Nowoczesne urządzenie zasilające w starym stylu”

15 czerwca uczniowie klas 2E oraz 2Eg brali udział w konkursie „ Nowoczesne urządzenie zasilające w starym stylu”. Celem konkursu było stworzenie urządzenia wytwarzającego prąd z przedmiotów pochodzących z recyklingu. W tym roku jak i w poprzedniej edycji konkursu poziom był bardzo wysoki. Komisja konkursowa w składzie : Pan Dyrektor Krzysztof Szczęśniak oraz przedstawiciel firmy Tauron Pani Angelika Polak spośród 8 drużyn uczestniczących w konkursie wytypowała […]Czytaj wiecej

Materiały dla uczniów

Materiały do nauki geografii Archiwum z materiałami do zajęć można pobrać tutaj. Jak rozpakować materiały umieszczone w pliku ZIP? Instrukcję znajdziesz tutaj Inne ważne linki Zestaw podręczników Biblioteka ZSŁ Gliwice Platforma edukacyjna Egzamin maturalny Egzaminy zawodowe Oferty pracy TAURONCzytaj wiecej