Lokalna Akademia Cisco

INFORMACJE OGÓLNE

W Zespole Szkół Łączności w Gliwicach od maja 2019r. działa lokalna akademia Cisco.  Firma Cisco Systems w ramach CSR (ang. corporate social responsibility), czyli społecznej odpowiedzialności biznesu, zaprasza do korzystania z bezpłatnej platformy internetowej wspomagającej nauczanie informatyki. Akademia Cisco jest również doskonałym narzędziem do uczenia języka angielskiego.

Firma CISCO  jest największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych. Oferuje ona także wiele szkoleń  i kursów w zakresie sieci komputerowych. Dzięki temu, umożliwia to uczniom bardzo duże możliwości rozwojowe a także szansę na aktualnym rynku pracy.

Uczniowie mogą zapisać się na kurs on-line na specjalnie przygotowanej, wirtualnej platformie NetAcad. Głównym celem kursu jest pogłębienie wiedzy oraz zdobycie przez uczniów certyfikatu.

Dostępne na platformie kursy są skoncentrowane na przekazywaniu praktycznych umiejętności przez ćwiczenia, stąd wiele w nich wizualizacji, symulacji, zadań interaktywnych i quizów. Nauczyciel ma możliwość korzystania z gotowych materiałów do lekcji i testów, może monitorować postępy w pracy uczniów i dostosowywać lekcje do jej tempa. Uczniowie mają dostęp do narzędzia Packet Tracer – symulatora zachowań Sieci, jej  budowania oraz administrowania w obszarze software i hardware.

Ukończenie każdego z  kursów zostaje potwierdzone certyfikatem!

Zobacz jak wygląda proces nauki w Akademii Cisco [PDF]

KURSY – ROK SZKOLNY 2019/2020

 • Do samodzielnej nauki (uczniowie, nauczyciele) – zapisy u instruktorów Akademii:
  • CLA: Programming Essentials in C
  • CPA: Programming Essentials in C++
  • PCAP: Programming Essentials in Python
  • CLP: Advanced Programming in C
  • CPP: Advanced Programming in C++
  • CPP: Advanced Programming in C++
  • IoT Fundamentals: Connecting Things – NOWOŚĆ!
 • Prowadzone w ramach lekcji:
  • Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa
  • Wprowadzenie do IoT
  • Wprowadzenie do Packet Tracer
  • NDG Linux Unhatched
  • NDG Linux Essentials
 • Kursy do samodzielnej nauki (indywidualna rejestracja):
 • AKTUALNOŚCI

  Nabór na kurs IT Essentials 7.0 zakończone!
  Relacja z kursu niebawem. Kolejna rekrutacja rozpocznie się we wrześniu 2020r.

  kliknij aby powiększyć

  KONTAKT

  Administrator lokalnej akademii Cisco

  Krzysztof Dylong

  k.dylong@zsl.gliwice.pl lub sala L10

  Powiązane wpisy

  Leave a Reply

  Twój adres email nie zostanie opublikowany.