Konkurs “Wolna Elekcja”

 Konkurs “Wolna Elekcja”

Nasi uczniowie – Sławomir Krzemiński, Dominik Żebrowski i Adam Janik wzięli udział w regionalnym, wojewódzkim II etapie konkursu – Wolna Elekcja 2023, który odbył się 17.11.2023 r. w Technikum nr 8 w Katowicach. Zajęli oni w swojej grupie czołowe miejsca.

Dominik Żebrowski – 1 miejsce;

Adam Janik – 3 miejsce

Sławomir Krzemiński – 4 miejsce.

Do krajowego finału zakwalifikował się Dominik Żebrowski.

Celem konkursu jest uczczenie 450 rocznicy przeprowadzenia pierwszej wolnej elekcji, kształtowanie postaw obywatelskich oraz rozwój kompetencji przyszłości takich jak efektywne przywództwo, współpraca, kompleksowe rozwiązywanie problemów. Organizatorem wydarzenia jest Muzeum Historii Polski w Warszawie.

Opiekun: Krzysztof Wolny

Powiązane wpisy