Kolejna edycja Tygodnia Walki z Otyłością za nami!

 Kolejna edycja Tygodnia Walki z Otyłością za nami!

W ZSŁ jest czas na naukę, jest czas na zabawę – i jest czas na naukę poprzez zabawę! Kolejny Tydzień Walki z Otyłością za nami. W rzeczywistości jest to kampania, która ma na celu uświadomienie młodym ludziom istoty zdrowego żywienia i potrzeby ruchu. Zorganizowanie takiego przedsięwzięcia to ogrom pracy – najpierw trzeba było zaplanować, pojechać i kupić, potem przetransportować do a7 i: obierać, kroić, nabijać na wykałaczki, sprzątać. Temu wszystkiemu towarzyszyły jeszcze intensywne ćwiczenia oraz to, co wzbudzało największy entuzjazm: przeciąganie liny i zdrowe przekąski w formie szaszłyków z owoców, bakalii i wody. Była prezentacja na temat zdrowego odżywiania się i najczęstszych błędów żywieniowych, były ćwiczenia fizyczne (i to nie skoki na boki) w tym pompki na korytarzu szkolnym – czuć było testosteron! A to wszystko codziennie, przez cały tydzień, każdego dnia od 7.00 rano. Włożyliśmy w akcję mnóstwo czasu i energii, ale opłaciło się, choć chwilami czuliśmy się jak w programie Master Chef. O mały włos, a jeden z prowadzących z nadmiaru aktywności nie przeżyłby tego tygodnia… Do a7 musiał zostać wywieziony… w bardzo interesujący sposób 😊

Nie tylko uczniowie się zaangażowali w akcję, ale także nauczyciele aktywnie włączyli się do działań. W gabinecie Pani Dyrektor na przykład odbył się krótki, ale intensywny trening aerobowy.

 

Zapraszamy do galerii.

Odtwórz wideo
Odtwórz wideo

Powiązane wpisy