Karnawałowy Szał Językowy

 Karnawałowy Szał Językowy

Pierwszaku!

Jeśli chcesz umieć napisać poprawnie najtrudniejsze słowa polskie, świetnie zdać egzaminy maturalne i mieć kwalifikacje zawodowe, aby stać się konkurencyjnym na rynku pracy – to abrakadabra i jesteś u nas w ZSŁ, gdzie Kolejny Karnawałowy Szał Językowy już za nami!

Zgodnie z tradycją ZSŁ, w czasie karnawału odbył się cykliczny już szkolny konkurs, którego celem było wyłonienie najlepiej znającego polską ortografię ucznia naszej szkoły. Poziom był wysoki, bo choć w dyktandzie przeprowadzonym online można było popełnić około 80 błędów ortograficznych pierwszego stopnia, to zwycięzca, Joanna Konieczny, popełniła ich tylko cztery! Tekst pt. „Abrakadabra” spowodował, że wśród piszących polały się pot i łzy rzęsiste, czyste… Może więc i dobrze, że konkurs odbył się w tym roku przed kamerkami, a nie w sali szkolnej…????

Wszystkich chętnych, w tym uczniów przyszłych klas pierwszych naszej szkoły, zapraszamy do kolejnej edycji przedsięwzięcia!

Powiązane wpisy