Czy jesteś absolwentem szkoły średniej? Ruszyła rekrutacja do Szkoły policealnej → Technik administracji oraz Technik BHP. Nie wymagamy matury!

Kampania Białych Serc w ZSŁ!

 Kampania Białych Serc w ZSŁ!

Pandemia COVID-19 spowodowała, że wiele osób doświadczających przemocy domowej znalazło się w bardzo trudnej sytuacji. Ofiary zostały zamknięte pod jednym dachem ze swoimi oprawcami. W Gliwicach m.in. w związku z tym ruszyła kampania „Razem przeciw przemocy” organizowana przez Ośrodek Pomocy Społecznej. Honorowy patronat nad nią objął Prezydent Miasta Gliwice Adam Neumann, a my jako społeczność uczniowska postanowiliśmy wesprzeć tę inicjatywę. Ponadto jako Zespół Szkół Łączności uczestniczyliśmy także w XVIII ogólnopolskiej „Kampanii Białych Serc”, która wpisuje się we wspomnianą tematykę i jest Europejskim Solidarnym Protestem Przeciwko Narkotykom i Przemocy. Symbolem przedsięwzięcia są białe papierowe serduszka, które na czas trwania akcji wisiały w oknach szkoły na piętrze A. „Kampania Białych Serc” jest profilaktyczno-edukacyjną akcją, której głównym przesłaniem jest propagowanie życia wolnego od wszelkich uzależnień, zapobieganie przemocy i nie tylko tej domowej, psychicznej/fizycznej, ale także tej w stosunku do osób słabszych jak np. osoby bezdomne. Kampanię wspierają patronatami honorowymi między innymi Marszałek Województwa Mazowieckiego, czy Minister Edukacji Narodowej. Oprócz serduszek, powstał w naszej szkole także scenariusz lekcji wychowawczej pt. „Uwaga! Nie zgadzamy się na przemoc”. Samorząd Uczniowski rozdawał też przygotowane przez siebie białe wstążeczki.

Powiązane wpisy