Uczniowie klas: 1E, 2A, 2E, 2S, 2L wzięli udział w projekcie społeczno-edukacyjnym: Akcja Żonkile organizowanym przez Muzeum POLIN mającego za cel upamiętnienie 82 rocznicy wybuchu powstania w getcie warszawskim (19.04 – 16.05.1943 r.).
Uczniowie poszczególnych klas oglądali film stworzony w stylistyce youtuberskiej “Muranów – Dzielnica Północna”, pracując w dalszym etapie z kartą pracy zawierającej pytania odnoszące się do treści filmu oraz poznali historię powstania w getcie warszawskim widzianą oczami świadka historii: Marka Edelmana, przedstawioną w reportażu “Zdążyć przed Panem Bogiem” – autorstwa Hanny Krall.
Żółty żonkil jest symbolem zbiorowej pamięci. Akcji, której od początku jej powstania towarzyszy hasło „Łączy nas pamięć”, które podkreśla siłę wspólnoty, znaczenie solidarności, potrzebę dialogu ponad podziałami.