III miejsce w Międzyszkolnym Konkursie Literacko – Informatycznym

19 grudnia 2016 r. o godzinie 12.00 odbył się finał XI edycji Międzyszkolnego Konkursu Literacko – Informatycznego “Gliwice – miasto wielu kultur” pod hasłem “Kryminały z Gliwicami w tle”.

Konkurs odbył się dwuetapowo. Do 9 grudnia uczestnicy musieli zrobić prezentację multimedialną lub stronę internetową na temat jednej z trzech spośród wskazanych przez Organizatorów pozycji książkowych oraz życiorysu jej autora.

Po 10 dniach, gdy okazało się, że Kacper Ziobro i Błażej Janus z klasy II E przeszli do następnego etapu, trzeba było szczegółowo przeczytać “Wampira” i “Babcię Wiśniewską” W. Chmielarza oraz “Pionka” M.M. Kuźmińskich. I tak 19 grudnia przedstawiciele poszczególnych drużyn udowadniali w CKZiU znajomość dzieł poprzez rozwiązanie testu dotyczącego utworów literackich.

Kolejnym punktem programu było wystąpienie gościa specjalnego, pana nadkomisarza Krzysztofa Skowrona, zastępcę Komendanta Miejskiego Policji w Rybniku, który niezwykle ciekawie opowiadał o kulisach pracy policjantów pionu kryminalnego i wciągnął do dyskusji wszystkich zgromadzonych.

Ostatecznie okazało się, iż chłopcy z naszego technikum zajęli III miejsce! Kacper i Błażej udowodnili, iż warto czytać i to nie tylko lektury szkolne… Gratulujemy wyniku!

Do konkursu uczniów przygotowała pani Katarzyna Listwan.

[button color=”white” size=”normal” alignment=”center” rel=”nofollow” openin=”newwindow” url=”https://www.facebook.com/pg/zstiogliwice/photos/?tab=album&album_id=716096561900415″]Zobacz relację zdjęciową na Facebooku[/button]

Powiązane wpisy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.