Samorząd Uczniowski w listopadzie w ramach kampanii Tydzień Walki z Otyłością organizował klasom pierwszym lekcje na temat zdrowych nawyków żywieniowych i funkcji ruchu w życiu człowieka. Akcji towarzyszyły: prezentacja multimedialna, ostra rozgrzewka cielesna przy dźwiękach muzyki i oczywiście zdrowe rarytasy (winogrona, mandarynki, banany, jabłka i orzechy). Samorząd przygotował także ulotki informacyjne z ciekawostkami na temat sposobów trzymania dobrej formy oraz mały challenge na korytarzu. Co ciekawe, do udziału w nim zgłosiło się mnóstwo osób, w tym nawet dziewczynki!

A trzeba było zrobić deskę tricepsową i wytrwać w niej jak najdłużej! Wieść niesie, że i Pan Dyrektor chciał podjąć się tego wzywania i spróbować na korytarzu swoich sił, ale cóż, uczniowie nie mieliby z nim szans, dlatego (podobno) z udziału w tym przedsięwzięciu tym razem zrezygnował. Jednak w zaciszu swego gabinetu ostro wyciskał ciężarkami, co można zobaczyć na zdjęciach! Mamy na to świadków!

I choć niektórzy próbowali robić sabotaż, smacznie zajadając pączki lub czekoladę i popijając smakołyki słodkimi napojami gazowanymi, to przekaz profilaktyczny i tak znalazł entuzjastów. Kampania została bardzo ciepło przyjęta przez pierwszaków, którzy się niezwykle zaangażowali w ćwiczenia ruchowe (skoki na boki). Pomimo tego, że zajęcia często odbywały się wczesnym porankiem, to dawały energię na dalsze godziny pobytu w szkole. Samorząd Uczniowski w tym roku szkolnym jest aktywny i kreatywny! No i czekamy na więcej

Zobacz relację zdjęciową na Facebooku

Podobne Posty