Choć uczniowie naszej szkoły to przede wszystkim umysły ścisłe, to dbają o to, aby aktywnie brać udział w życiu kulturalnym miasta. Tak też było w ten weekend, gdy 15 reprezentantów technikum z ZSTiO uczestniczyło w koncercie muzyki klasycznej w Willi Oscara Caro.

Pomimo tego, że pogoda nie sprzyjała wyjściu z domów (niektórzy przyjechali z daleka), to w niedzielę, o godzinie 16.00 wysłuchaliśmy utworów Schumanna, F. Chopina, F. Liszta w niesamowitym wykonaniu Pana Wojciecha Waleczka.

W Willi Caro zostaliśmy przywitani niezwykle miło słowami “przyszła nasza szkoła”. Na koniec spotkania, Julka jako reprezentantka publiczności, wręczyła Panu Waleczkowi bukiet kwiatów. Mistrz fortepianu zgodził się nawet na wspólne zdjęcie z nami.

Dla większości uczestników, był to pierwszy kontakt z muzyką poważną na żywo, co ciekawe, oceniony przez młodzież pozytywnie. Na pewno się jeszcze spotkamy na “Podwieczorku z muzyką poważną”.

Spotkanie poprowadził jak zawsze niezawodny, Pan Piotr Oczkowski.

Zobacz relację zdjęciową na Facebooku

Podobne Posty