W niedzielę 2 grudnia 2018 odbył się ostatni w tym roku kalendarzowym Podwieczorek muzyczny w Willi Caro, który upłynął pod znakiem najdoskonalszej formy kameralnego muzykowania, jaką bez wątpienia jest kwartet smyczkowy. Tym razem nasi uczniowie, panowie, byli wyjątkowo zadowoleni z uczestnictwa w spotkaniu, gdyż było ono nie tylko ucztą dla uszu, ale i dla oczu. Kompozycje Bethoveena i Dvořáka usłyszeliśmy bowiem w wykonaniu Al Pari Quartet – zespołu powstałego w 2017 roku z inicjatywy studentek Akademii Muzycznej w Katowicach. Dziewczęta to piękne, uzdolnione, piękne, utalentowane i piękne (czy było już o tym, że panie były piękne????) artystki, które doskonalą swój warsztat m.in. pod kierunkiem prof. Szymona Krzeszowca (Prymariusza Kwartetu Śląskiego). Od 2018 roku pracują również pod kierunkiem Quartetto di Cremona w ramach Accademia Walter Stuaffer w Cremonie we Włoszech. Spotkanie poprowadził jak zawsze uprzejmy – Pan Piotr Oczkowski.

Kolejne koncerty już w styczniu. Zapraszamy wszystkich chętnych do A7.

Zobacz relację zdjęciową na Facebooku

Podobne Posty