Politechnika Śląska po raz jedenasty organizuje Noc Naukowców Politechniki Śląskiej. Tegoroczne przedsięwzięcie odbędzie się w sobotę 8 października na terenie kampusu uczelni w Gliwicach od godziny 15:00 do 22:00.
Noc Naukowców to niepowtarzalne święto nauki. Podczas jednego dnia w roku nauka wychodzi do zwykłych ludzi a naukowcy odkrywają przed uczestnikami swoje drugie ja. Każde z zaplanowanych wydarzeń udowadnia, że nauka nie musi być nudna i że każdy, choć na jedną noc, może zostać naukowcem.
W ramach „Nocy Naukowców Politechniki Śląskiej” organizujemy również dwa konkursy. Pierwszy z nich to konkurs plastyczny, którego uczestnicy mogą dowolną techniką zaprezentować swoją wizję pracy i wyglądu naukowca. Drugim konkursem jest konkurs na eksperyment naukowy.
Będzie on polegał na nadsyłaniu zdjęć, filmów i opisów eksperymentów wykonanych przez uczestników. Swoje prace można nadsyłać drogą elektroniczną nocnaukowcow@polsl.pl (konkurs na eksperyment) do 31 października do północy oraz pocztą tradycyjną: Biuro Rozwoju, Politechnika Śląska, ul. Akademicka 2A, 44-100 Gliwice (prace plastyczne). Szczegóły wszystkich konkurów wraz z regulaminami znajdują się na stronie internetowej Wydarzenia www.nonaukowcow.com.pl.

Program Nocy Naukowców

Podobne Posty