Opłaciły się godziny przygotowań, różnych koncepcji interpretacji utworu Mickiewicza pt. “Żegluga” oraz ćwiczenia ruchu scenicznego! 27 listopada w Zespole Szkół Ekonomiczno – Technicznych odbył się III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski, w którym udział wzięło prawie 30 uczestników, w tym z naszej placówki dwóch uczniów technikum: Mateusz Kubacki oraz Michał Czaplicki. I choć konkurs pod względem ilości uczestników zdominowany został przez uczniów gliwickich liceów ogólnokształcących, to nasz Michał Czaplicki z klasy drugiej zdobył WYRÓŻNIENIE! Nie chodziło o nagrodę, o dyplom, uścisk ręki organizatorów, ale o to, że Michał został zauważony przez profesjonalne jury, w skład którego wchodzili eksperci teatralni. Jeszcze przed ogłoszeniem wyników, chłopak był komplementowany zarówno przez nauczycieli, jak i samych wykonawców. Konkurs sprawił, że Michał uwierzył w siebie i postanowił, że w przyszłym roku wróci na scenę w ZSET z nowym repertuarem! Opiekunem zarówno Mateusza Kubackiego, jak i Michała Czaplickiego była Katarzyna Listwan.

Zobacz relację zdjęciową na Facebooku

Podobne Posty