INFORMACJE OGÓLNE

W Zespole Szkół Łączności w Gliwicach od maja 2019r. działa lokalna akademia Cisco.  Firma Cisco Systems w ramach CSR (ang. corporate social responsibility), czyli społecznej odpowiedzialności biznesu, zaprasza do korzystania z bezpłatnej platformy internetowej wspomagającej nauczanie informatyki. Akademia Cisco jest również doskonałym narzędziem do uczenia języka angielskiego.

Firma CISCO  jest   największym na świecie producentem profesjonalnych rozwiązań sieciowych. Oferuje ona także wiele szkoleń  i kursów w zakresie sieci komputerowych. Dzięki temu, umożliwia to uczniom bardzo duże możliwości rozwojowe a także szansę na aktualnym rynku pracy.

Uczniowie mogą zapisać się na kurs on-line na specjalnie przygotowanej, wirtualnej platformie NetAcad. Głównym celem kursu jest pogłębienie wiedzy oraz zdobycie przez uczniów certyfikatu.

Dostępne na platformie kursy są skoncentrowane na przekazywaniu praktycznych umiejętności przez ćwiczenia, stąd wiele w nich wizualizacji, symulacji, zadań interaktywnych i quizów. Nauczyciel ma możliwość korzystania z gotowych materiałów do lekcji i testów, może monitorować postępy w pracy uczniów i dostosowywać lekcje do jej tempa. Uczniowie mają dostęp do narzędzia Packet Tracer – symulatora zachowań Sieci, jej  budowania oraz administrowania w obszarze software i hardware.

Ukończenie każdego z  kursów zostaje potwierdzone certyfikatem!

KURSY – ROK SZKOLNY 2019/2020

 • Do samodzielnej nauki:
  • CLA: Programming Essentials in C
  • CPA: Programming Essentials in C++
  • PCAP: Programming Essentials in Python
  • CLP: Advanced Programming in C
  • CPP: Advanced Programming in C++
 • Prowadzone w ramach lekcji:
  • Wprowadzenie do cyberbezpieczeństwa
  • Wprowadzenie do IoT
  • Wprowadzenie do Packet Tracer
  • NDG Linux Unhatched
  • NDG Linux Essentials

AKTUALNOŚCI

Od stycznia 2020 rozpocznie się na nabór na kurs IT Essentials 7.0 – szczegóły wkrótce!

KONTAKT

Administrator lokalnej akademii Cisco

Krzysztof Dylong

k.dylong@zsl.gliwice.pl

Podobne Posty