Uczniowie naszej szkoły – Jakub Gniecki i Jan Sikora – klasa 2 EE wzięli udział w XXII Wojewódzkim Konkursie Historycznym – Legiony to żołnierska nuta pod honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty. Uczniów obowiązywała znajomość historii z lat 1908 -1945 z dziedziny gospodarki, polityki i kultury tego okresu. Konkurs miał charakter zespołowy. Drużyna składała się z dwóch uczestników. Nasi uczniowie 8.11.2019 r. wzięli udział w I etapie, kwalifikując się do finału.

Finał odbył się 15.11.2019 r. w Młodzieżowym Domu Kultury Nr 1 w Tychach. Jakub Gniecki i Jan Sikora zajęli w tym ścisłym finale 5 miejsce. Uczniowie Jakub Gniecki, Jan Sikora i Dominik Lech – klasa2 EE biorą również udział w XIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej – Losy żołnierza i dzieje oręża polskiego. Organizatorami są: Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku, Centralna Biblioteka Wojskowa im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie i Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Opiekun: Krzysztof Wolny

Podobne Posty