Konkurs wiedzy historycznej Klasówka Powstańcza

20.03.2019 r. w 98 rocznicę plebiscytu na Górnym Śląsku odbył się I etap konkursu wiedzy historycznej – Klasówka Powstańcza 2018 – cyklicznego przedsięwzięcia wpisującego się w obchody kolejnych rocznic Powstań Śląskich. Celem konkursu jest podtrzymywanie pamięci o Powstaniach Śląskich i plebiscycie wśród pokolenia młodych Polaków, wpajanie szacunku i przywiązania do tradycji własnego narodu i małej ojczyzny, kultury, ludzi i ich osiągnięć.

W związku z ogłoszonym przez Sejm RP roku 2019 Rokiem Powstań Śląskich motywem jest ukazanie najistotniejszych zagadnień i wydarzeń I,II i III Powstania Śląskiego. W konkursie wzięło udział 10 uczniów. Najlepsza okazała się Joanna Konieczny – klasa 1 L. Organizatorami są: Muzeum Powstań Śląskich w Świętochłowicach, IPN O/Katowice, Instytut Historii Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Regionalny Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli “WOM” w Katowicach.

Powiązane wpisy

Leave a Reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany.