20 stycznia 2019 aż 26 uczniów ZSŁ uczestniczyło w koncercie muzyki klasycznej w Willi Oscara Caro. Tym razem byliśmy świadkami tego, co potrafią zrobić dwa akordeony na jednej scenie. O wszechstronności tych instrumentów przekonał nas występ „Duo Accosphere” – międzynarodowego duetu akordeonowego założonego w 2011 roku z inicjatywy wybitnych reprezentantów polskiej i słowackiej akordeonistyki – Aleny Budziňákovej i Grzegorza Palusa. Muzycy znani są na całym świecie, w Gliwicach zaś usłyszeliśmy autorskie aranżacje kompozycji wywodzących się z literatury orkiestrowej, powstałych od baroku do XX wieku. Wśród nich nie zabrakło nieśmiertelnego Dziadka do orzechów Piotra Czajkowskiego oraz słynnego 24 Kaprysu skrzypcowego Niccolo Paganiniego w ujęciu Witolda Lutosławskiego. Nasi uczniowie z wielką kulturą po zakończonym występie wręczyli wykonawcom kwiaty: Joasia panu Palusowi, zaś Jakub pochylił się do dłoni pani Budziňákovej, aby złożyć na niej pocałunek.

Pozostaje mieć nadzieję, że po tym koncercie, akordeon będzie się kojarzył 26 uczniom naszej szkoły z czymś więcej niż tylko z imieninami u wujka😊

Zainteresowanych wyjściem na następny koncert zapraszamy do a 7.

Podobne Posty