Przez ostatnie trzy tygodnie w sali a 7 można było kontemplować awangardowe rzeźby uczniów klas pierwszych i drugich. Prace wykonano w ramach zajęć z wiedzy o kulturze, a ich celem było przedstawienie wizji człowieka XXI wieku. Koncepcji było tyle, ilu było autorów, jednak każda z nich pokazała nowatorskie podejście do tematu.

Powstały rzeźby recyklingowe, organiczne, niektóre w stylu ekspresjonizmu abstrakcyjnego oraz instalacje. Jednak każda z nich wskazywała na inny problem, z którym mają do czynienia współcześni ludzie: krytyka konsumpcyjnego podejścia do świata, propagowanie zdrowego trybu życia, ekologii aż do wskazania zagrożeń, jakie niosą ze sobą media, wojna i matematyka…:) (szczególne oklaski dla trójkąta równobocznego).

Przede wszystkim projekty wskazały kreatywne podejście do tematu, zaangażowanie młodych ludzi oraz fakt, że sztukę może tworzyć każdy…

Zobacz relację zdjęciową na Facebooku

Podobne Posty